Kultura darovanja!

Ko v teh dneh razmišljamo o kulturi je prav, da spregovorimo tudi o kulturi darovanja pri nedeljski maši. Miloščina, to je redni dar, ki ga kristjani po svoji dolžnosti darujejo za podpiranje župnije in njenih potreb, to je za vzdrževanje cerkve, župnišča, ter za kritje stroškov nastalih pri delovanju župnije. Uvedel se je v cerkvi po načelu - lažje je dati vsako nedeljo manjši dar, kot pa enkrat veliki. Zato je miloščina redna oblika zbiranja potrebnih sredstev, ki jih župnija potrebuje za svoje delovanje. Slabost tega sistema v zadnjih letih je v tem, da na tak način župnijo podpirajo samo nedeljniki in ne vsi kristjani, kot bi bilo bratsko. Druga slabost pa je v tem, da se je v mnogih župnijah miloščina spremenila v zgolj simbolično dejanje. (Prim. Kdor da v miloščino samo 0.02 Lokacija: